Na šolskem vrtu smo v pomladanskem času zaradi požara v Chemisu z gredic preventivno odstranili vso zelenjavo. Posledice požara naj sicer ne bi bile prehude, vendar smo se odločili za zamenjavo vrhnjega dela prsti. Zlasti pa smo bili veseli, ko so nam v Klubu Gaia (podetje Unichem) iz Sinje Gorice ponudili, da naš vrtova obogatijo z večjo količino organske prsti.

V petek, 22. 9. 2017, so se učenci izbirnega predmeta Kmetijska dela udeležili delovne akcije zamenjave prsti v visokih gredah.  Akciji so se pridružili še vrtčevski otroci s svojimi mentoricami. Agronom Vanes Husić nam je najprej povedal nekaj o pomenu zdrave prsti. Dodal je še veliko  uporabnih vrtnarskih nasvetov in napotkov, kako vrtnariti na Vrhniki po ekološki nesreči. Zahvalili smo se mu s šopkom rož z vrta in se dogovorili za nadaljnje sodelovanje s klubom Gaia. Dogodek bo objavljen na straneh Našega časopisa.

zapisala Sonja Rihar