Naša dogodivščina se je začela v ponedeljek, ko smo se izpred šole odpeljali proti Kranjski Gori. Bili smo polni pričakovanj in tako neučakani, da smo v dom prispeli dobri dve uri prezgodaj. Po nastanitvi smo se seznanili z domskimi pravili in načrtovanimi dejavnostmi. V tem čudovitem tednu smo spoznavali naravne in kulturne značilnosti Zgornjesavske doline: Zelence, Triglavski narodni park, etnografsko zbirko na Liznjekovi domačiji. Bili pa smo tudi zelo športno aktivni. 02 01

Spoznali smo osnove nordijske hoje in preizkusili svojo spretnost  pri plezanju. Ob tem smo se tudi učili samostojnosti in kolegialnosti. Ker se je vreme skisalo, smo obiskali bazen, kjer smo med drugim po skupinah pripravili tudi točko sinhronega plavanja. Polni novih vtisov, utrujenih nog in zadovoljni bomo jutri okoli 16:00 prispeli domov. Za popotnico smo dobili še pohvalo delavcev doma, da ne pomnijo, kdaj so nazadnje imeli tako prijetno in delovno skupino otrok in učiteljic.

Majda Fortuna Gregorčič in Elissa Tawitian