2. aprila, na rojstni dan danskega pravljičarja Hansa Christiana Andersena, praznujemo MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE. Ob tem dnevu se trudi že od leta 1967  Mednarodna zveza za mladinsko književnost spodbujati ljubezen do branja in mladinskih knjig. Ob 2. aprilu tako vsako leto druga nacionalna sekcija pripravi plakat in poslanico. Pisatelji iz vsega sveta napišejo nagovor otrokom, v katerem jim sporočajo, zakaj so otroške knjige najboljša stvar na svetu. Letošnjo poslanico, ki jo je zapisala japonska pisateljica, si lahko preberete na spodnji povezavi:

Velikemu pravljičarju, ki praznuje na ta dan, smo se posvetili tudi v šolski knjižnici na Tržaški, kjer smo pripravili manjšo razstavo o njegovem življenju in njegovih delih. Vabljeni tudi k reševanju knjižnih ugank, ki vas bodo v šolski knjižnici čakale od torka do petka in vam lahko prinesejo simbolno nagrado.

Koliko pa že poznate omenjenega pravljičarja? Vabljeni k reševanju kviza in igre spomin.