V soboto, 26. 5. 2018, smo se zmagovalci natečaja Domoljubje odpravili na nagradni izlet. Natečaj je nastal v sodelovanju vojašnice Ivana Cankarja in obeh vrhniških osnovnih šol.

Nagradnega  izleta  smo se udeležili tisti učenci, ki smo napisali najboljše  spise na temo domoljubja. Ob 9. uri  smo se s civilnim avtobusom v spremstvu dveh učiteljic in vprap. Bojana Hočevarja zapeljali do vojašnice Slovenski pomorščaki v Ankaranu, kjer nam je eden od potapljačev predstavil njihovo delo. Pokazal nam je tudi opremo, ki jo uporabljajo vojaki  potapljači. Zatem smo vsi udeleženi imeli možnost, da smo se peljali z enim od čolnov, ki so za podporo potapljanja. Po končani vožnji smo se podali nazaj na Vrhniko, kjer smo se udeležili Dneva odprtih vrat vojašnice Ivana Cankarja.  Tu so bili razstavljeni vojaška  vozila, orožje in oprema slovenske vojske. Z nekaterimi vozili smo se lahko tudi peljali. Dan smo zaključili z vrnitvijo pred šolo.

Matej Mivšek, 9. d