Učenci programa OŠ IC z nižjim izobrazbenim standardom in posebnega programa, ki so v letošnjem šolskem letu obiskovali interesno dejavnost Gibam telo in možgane in Potovanje skozi čas, smo se za zaključek letošnjega udejstvovanja odpravili v Ljubljano. Park Tivoli je bil na prejšnjo, skoraj poletno vročo soboto, poln vrveža otrok. Tudi nas.

Preizkusili  smo se v mnogih dejavnostih, ki so jih predstavljali in ponujali  Centri šolskih in obšolskih dejavnosti iz cele Slovenije. Pri nekaterih dejavnostih so bile dolge vrste, a tudi urjenje v potrpežljivem čakanju  nam ni vzelo volje. In splačalo se je!  Končno se je lahko vsak preskusil v jahanju islandcev, v plezanju na visoko drevo, v hoji s hoduljami, v žongliranju, v lokostrelstvu …  Neverjetno pogumni so bili vsi tisti, ki so si nadeli kačo okoli vratu in zapestja.  Pod povečevalno lupo smo si povečali svet v malem in opazovali ličinke enodnevnice in druge drobne živalice iz Bohinjskega jezera, pokukali pa smo tudi  skozi teleskop  v svet  velikega in neizmernega.  V vesolje.  Mnoge je ponovno navdušila igra disk golfa, ki smo se jo učili že, ko smo bili lansko jesen v šoli v naravi v CŠOD Peca.  Spoznali smo tudi, kaj so počeli pastirčki na paši. Ne, niso poslušali youtuba, čeprav so imeli radi glasbo.  Sami so si izdelali instrumente, piščali in celo  rog. Učitelj nam je prikazal izdelavo roga iz lubja, ki smo ga lahko preizkusili in ga odnesli v šolo. Še veliko dejavnosti je bilo na voljo, a  nas je neusmiljeno priganjal čas odhoda rednega avtobusa in če nas ne bi pred šolo čakali starši, bi ostali še dlje in šli domov šele  z naslednjim.

Nataša