V soboto, 6. 12. 2014, smo na šoli izvedli naravoslovne delavnice za nadarjene učence drugega triletja. Učenci so zbrali dve od štirih delavnic: FIZIKALNE,  SPLOŠNO NARAVOSLOVNE delavnice, delavnic ELEKTRIKA in ORIGAMI.

Sobotne šole se je udeležilo 55 učencev.

Fizikalno delavnico je vodila ga. Andreja Plevnik. Ugotavljali so, zakaj se ladje ne potopijo, na kateri podlagi je avtomobilček najhitrejši…

Z mentorico ga. Janjo Markovič so si učenci pri splošno naravoslovni delavnici ogledali optične iluzije, izdelali peneči se vulkan, model “ptičjega okostja”, razbijali maščobne kapljice v mleku.

“Elektrikarji” so se pogovarjali o električnem krogu in naredili ročno svetilko. Delavnico je vodil g. Primož Trček.

Z ga. Mašo Tramte so učenci po metodi origami izdelali okrasno škatlico brez uporabe škarij ali lepila.