Vsak petek v tednu z učenci poskušamo in pridobivamo znanja z različnih področij življenja. Tako smo se na petek 13., odločili in po kosilu ostali v šoli na Lošci, natančneje v gospodinjski učilnici.
Povabili smo tudi učence, ki drugače ne obiskujejo podaljšanega bivanja in nekateri so se nam z veseljem pridružili. Začeli smo s spoznavanjem učilnice, nato pa se lotili peke jogurtovega peciva. Delo je potekalo v skupinah in učenci so vidno uživali pri drugačnem preživljanju časa v šoli. Ko je bilo vse pečeno, smo pecivo razrezali in vsak učenec je odnesel domov nekaj koščkov.

V največje veselje vsaki učiteljici so besede otrok ob takih dneh. Pri nas so odmevale: super, slastno, okusno, zelo dobro, veselo, razigrano.

In čeprav smo bili pri delu res nekoliko bolj razigrani kot sicer smo se strinjali, da se bomo s kuhanjem in pečenjem še kdaj srečali.

Učiteljica podaljšanega bivanja Alenka Frank