Šolska kuhinja – jedilnik 🥣

Lepo poletje vam želimo vsi iz šolske kuhinje!

20. 6. 2022 –24. 6. 2022

MALICA

KOSILO

POPOLDANSKA

MALICA

PONEDELJEK

bio pirin kruh**, sirni namaz, češnjev paradižnik, manj sladek sok (vsebuje alergene: pšenica in pira-gluten, mleko)

brokoli juha, piščančji paprikaš, kus kus, zelena solata s paradižnikom (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

otroški piškoti, hruška* (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

TOREK

žepek z vanilijo, manj sladek čaj, češnje* (vsebuje alergene: pšenica-gluten, jajce, mleko)

rženi njoki, tuna v smetanovi omaki, zelena solata z zeljem (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

štručka, mleko (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

kifeljček, bio sadni kefir**, jabolko (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

testenine polžki, bolonjska omaka, rdeča pesa, sladoled (vsebuje alergene: pšenica-gluten, jajca)

slano pecivo, ananas (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

ČETRTEK

spirala s sirom in šunko, manj sladek sok (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

krompirjeva enolončnica s hrenovko, domača pečena prosena kaša z jabolki (vsebuje alergene: pšenica-gluten, jajca, mleko)

½ makovke, melona (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

PETEK

polbeli kruh, domači medeni namaz*, mleko (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

paniran sir, pečen krompir, tatarska omaka, kumarična solata (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

koruzni kruh, sadje (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

Pri kosilu je učencem na voljo kruh.
*lokalno živilo (Slovenija)     **bio izdelki

Naša šola sodeluje v projektu Šolska shema Evropske unije (sadje, zelenjava, mleko in mlečni izdelki).

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil ali težav z dobavo, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Vodja šolske prehrane: Tina Pucihar Balant