Šolska kuhinja – 🥛 jedilnik 🥣🥐

KOSILO

POPOLDANSKA MALICA

PONEDELJEK

bio ovseni kruh**, domači skutni namaz, rdeča paprika, manj sladek čaj z medom (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

sesekljana pečenka, pire krompir, špinača, jabolko* (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

krekerji, hruška* (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

kaki

bio kifeljc, manj sladek kakav  (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

kostna juha, zelenjavna rižota, zelena solata (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

črn kruh, sadni pinjenec (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

SREDA

bio koruzni kruh**, salama, kisla kumarica, manj sladek čaj (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

rženi njoki, goveji zrezki v gorčični omaki, zeljna solata (vsebuje alergene: pšenica-gluten, gorčica, jajca, mleko)

pletenka, bio mandarina** (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

ČETRTEK

prosena kaša, domača jabolčna čežana, bio banana** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

ohrovtova enolončnica s klobaso, marmorni kolač (vsebuje alergene: pšenica-gluten, jajca, mleko)

pisan kruh, sir, sveža kumara (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

PETEK

polbel kruh, domači jajčni namaz, 100% sadni sok brez dodanega sladkorja (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

fižolova juha,  tunina omaka, polnozrnati polžki, zelena solata (vsebuje alergene: pšenica-gluten, ribe tuna, jajca)

kajzerica, sadje*  (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

Naša šola sodeluje v projektu Šolska shema Evropske unije (sadje, zelenjava, mleko in mlečni izdelki).

Pri kosilu sta učencem na voljo tudi kruh in voda.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Z začetkom novega šolskega leta 2024/25 stopajo v veljavo prenovljene prehranske smernice, ki so jih pri načrtovanju in organizaciji prehrane dolžni upoštevati vsi vzgojno-izobraževalni zavodi v Sloveniji. Več o tem najdete tukaj.