Šolska kuhinja – 🥛 jedilnik 🥣🥐

KOSILO

POPOLDANSKA MALICA

PONEDELJEK

kraljeva polnozrnata štručka, bela kava* (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

svinjska pečenka v naravni omaki, dušen riž, zelena solata s koruzo (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

črn kruh, piščančja pašteta,  rumena paprika (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

TOREK

sončnični kruh, goveja salama, kisla kumarica, manj sladek čaj (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

grahova juha, piščančji paprikaš, kus kus, bio zelena solata** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

koruzni kruh, topljeni sir (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

slanik, bio sadni kefir** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

pire krompir, hrenovka, špinača, sadje (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

½ polžka s sirom in šunko, voda iz pipe (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

pirin zdrob**, posip, bio banana** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

fižolova enolončnica z mesom, marelični cmoki z drobtinicami (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

črna žemlja, ananas (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

PETEK

bio ovseni kruh**, domači tunin namaz, manj sladek čaj (vsebuje alergene: pšenica-gluten, riba-tuna, mleko)

cvetačna juha, bio testenine zavihančki**, smetanova omaka z drobnjakom, zelena solata (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

½ sirove štručke, sadje (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

Naša šola sodeluje v projektu Šolska shema Evropske unije (sadje, zelenjava, mleko in mlečni izdelki).

Pri kosilu je učencem na voljo kruh.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Vodja šolske prehrane: Tina Pucihar Balant