V oktobru so se  po Sloveniji odvijala področna ekipna tekmovanja v atletiki. Sodelovalo je 125 šol, med njimi tudi naša šola.

Na področnem tekmovanju v Ljubljani je ekipa deklet dosegla 2. mesto, ekipa fantov pa 4. mesto. Dekletom je za las ušla uvrstitev na državno tekmovanje, na katerega se je uvrstilo 16 šol. Sistem tekmovanja je tak, da se naprej uvrstijo področni prvaki in še štiri šole uvrščene po točkah. V  osmih  disciplinah tekmujeta dva tekmovalca. Rezultati se po atletskih tablicah za šolsko atletiko pretvorijo v točke. Točke vseh disciplin se seštejejo in tako dobimo zmagovalca.

Največ točk je za našo šolo prispeval Luka Sedej s suvanjem krogle (1. mesto), sledi mu Žan Skvarča v teku na 300 m (1. mesto), Blažka Perše v skoku v daljino (1. mesto) in štafeta deklet v postavi Zarja Rup, Manca Marinč, Kaja Škafar in Blažka Perše (1. mesto).

Končni vrstni red po točkah izmed vseh sodelujočih šol: ekipa fantov: 16 mesto in ekipa deklet: 19 mesto.

Vsem tekmovalcem in tekmovalkam iskreno čestitamo.

Aktiv športa

Slike so na voljo tu:

(Skupno 1.295 obiskov, današnjih obiskov 1)