V soboto, 21. aprila 2018, je potekalo državno tekmovanje v znanju matematike. Letos je bila prvič tudi naša šola  ena izmed gostiteljic tekmovanja. Na šolo je prišlo 140 tekmovalcev iz petnajstih okoliških osnovnih šol, triindvajset mentorjev ter predstavnica DMFA. Tekmovalce, ki so se zbrali v večnamenskem prostoru, sta pozdravili ga. ravnateljica, mag. Polonca Šurca Gerdina ter organizatorica tekmovanja ga. Andreja Plevnik. Vsem sta zaželeli uspešno reševanje nalog. Našo šolo je zastopalo dvajset tekmovalcev. Bili so zelo uspešni.

ZLATO PRIZNANJE  :   Patrik Videnović, 6. r  (1. mesto izmed 510 tekmovalcev)

SREBRNO PRIZNANJE : Rebeka Gombač, 9.r,  Gregor Velkavrh, 9.r,  Tilen Zrnec, 9.r,  Andraž Pavlovčič, 9.r,  Boža Moritoki Škof, 9.r,  Ana Mištrafović, 8.r,  Višnja Bobnar, 8.r,  Neža Alič, 8.r,  Tia Klemen, 7.r,  Zala Jenko, 7.r,  Urban Kovačič, 7.r,  Robert Pepelnjak, 6.r,  Živa Bevk, 6.r,  Mirjam Koprivec, 6.r,  Jaka Mravljak, 6.r,  Andrej Velkavrh, 5.r  in  Zarja Kisel, 5.r.

Iskrene čestitke vsem!