Na “dan Evrope”, v petek, 9. maja 2014, je v Ljubljani na Hribarjevem nabrežju potekal zaključek projekta Evropska vas.

Naša šola je pri njem sodelovala že 4. leto. Letos smo spoznavali in raziskovali Francijo. Naučili smo se veliko novega: izdelovali smo sivkino kremo za roke, sivkino eterično sol, sivkine kopalne krogle, Eifflov stolp, maketo junaka Natana iz anim. filma Hiša pravljic, pekli smo makrone …

Učenci so svoje znanje delili z vsemi obiskovalci naše stojnice. Celo poslikali so jih.

Kako smo se raziskovanja lotili in kaj vse smo smo počeli med šolskim letom, si lahko preberete na spletni strani projekta, kjer si lahko ogledate tudi posnetek nastopa, s katerim so pevci OPZ Kuštravci uspešno predstavili Francijo in našo šolo.