Ob torkih nekateri drugošolci pridno obiskujejo vrtnarski krožek. V mrzlih in deževnih dneh smo posejali različna semena iz katerih so zrastle sadike. Nekaj smo jih že posadili na vrt. Zgodaj spomladi smo urejali sadovnjak, rezali trto, grabili… Razveselili smo se novega kompostnika s prozorno steno, da bomo lahko opazovali, kako bo iz vsega pobranega nastajal kompost. Na novo smo zasadili cvetlice v korita okrog šole. Na šolskem vrtu smo pripravili grede in posejali solato, redkvice, grah, korenček… ter posadili nekaj sadik ribeza in medovite cvetlice. Že drugo leto zapored bomo posadili krompir. Zdaj smo sredi obnovitve hotela za žuželke, kjer nam pridno pomaga naš novi hišnik. Nestrpno pa vsi čakamo dan, ko bodo dozorele jagode. Pojemo prav vse, kar zraste, že takoj – na vrtu. Tudi listi brokolija so slastni!