Izvajalki projekta Varno s soncem sva bili v sredo, 5. 6. 2019, povabljeni na podružnično šolo Drenov Grič, da sva predstavili pozitivne in negativne učinke sončnih žarkov. S šolsko knjižničarko sva najprej obiskali prvošolce in drugošolce. Kot pripravo na pogovor jim je knjižničarka najprej povedala pravljico o miški Sivki. Vsi učenci so se strinjali, da je bilo njeno tekanje po žgočem soncu nespametno dejanje in da bi morala upoštevati pravilo sence: kadar je naša senca krajša od telesa, poiščemo senco. Skupaj s šolsko koordinatorico projekta Tjašo so učenci postavili še šest pravil, kako bodo preprečili sončne opekline in kljub temu veliko časa preživeli na svežem zraku. Ob zaključku ure so učenci prejeli še zloženke, da bodo pridobljeno znanje lahko predstavili tudi staršem, starim staršem itd. Obisk podružnične šole sva nadaljevali v učilnici 3. G razreda, kjer so učenci z veseljem prisluhnili naši pravljici. Ugotovili smo, da miška Sivka ni upoštevala nasveta muce Lenke in psička Tačka, da naj se raje zateče v senco. Posledico neupoštevanja nasvet je miška Sivki izkusila na svojem repku, saj jo je opeklo sonce. Z učenci smo se pogovorili o zaščiti pred sončnimi žarki. Pogovor je nanesel tudi na nevarnost obiskovanja solarija. Za zaključek ure so učenci skupaj z učiteljico Tino rešili še delovni list.