V sredo, 16. 3. 2016, je na OŠ Prestranek potekal regijski otroški parlament, ki so se ga udeležili izbrani predstavniki iz notranjske regije.

Našo šolo sta v debati uspešno zastopala Nik Božnik (8. B) in Matic Žust Šprah (8. D), novinarsko delo pa je opravljal Matej Mivšek (7. D). Mladi parlamentarci so po uvodnih predstavitvah dosedanjega dela parlamentirali o določenih temah, ki so povezane s pastmi mladostništva.

Po koncu debatnega dela je sledilo še glasovanje, kjer so učenci izbrali štiri učence notranjske regije, ki nas bodo zastopali na nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani, 11. 4. 2016. Med njimi bo tudi naš Matic Žust Šprah.

Matej Mivšek, Nik Božnik, Matic Žust Šprah čestitke in zahvala za trud, prizadevnost in modro debatiranje.

mentorica Majda Fortuna Gregorčič