Četrtošolci so ob današnjemu mednarodnemu dnevu prijaznosti razmišljali o prijaznosti, prijaznih dejanjih in mislih.

• Prijaznost je, da si prijazen do nekoga. Prijazen si, da pridržiš vrata babici. Prijazno dejanje je, da pomagaš babici nesti vrečke. Če si prijazen do nekoga, bo tudi on do tebe.
  • Prijazen si, ko nekomu pomagaš.
  • Prijaznost  je, da si prijazen in da pomagaš, naprimer gospe čez cesto.

• Zame je prijaznost, ko pomagam prababici. Jaz izkažem prijaznost tako, da sem vljuden. Zame je prijazno dejanje, ko pomagam. Moja misel o prijaznosti je, da bi izboljšali svet.
  • Zame je prijaznost, da se lepo obnašaš, lepo pogovarjaš, da nekomu pomagaš, če se rani ali pade. Prijazno je, da pomagaš nekomu, ki je v nevarnosti in pokličeš odraslo osebo. Prijazno je, da pomagaš babici ali stari gospe, ki potrebuje pomoč. Prijazno je, da smo prijazni drug do drugega.
  • Prijaznost so prijazna dejanja. Prijazno dejanje je naprimer, da ustaviš ”štoparjem” in pomagaš babici čez cesto. Prijazno je govorjenje lepih besed. Ljudje bi morali biti bolj prijazni.
  • Prijazno je, da pomagaš poškodovancu. Prijazno je, da mamici rečeš: ,,Mami, imam te rad.”. Prijazno je, da podariš jabolko tistemu, ki je lačen, narišeš risbico ali pomagaš pospraviti omaro.
  • Prijaznost je, da se za nekoga postaviš, da si do njega prijazen in radodaren. Prijazen si, ko mami pomagaš tako, da greš v trgovino, pošlješ prijatelju, kaj ste delali v šoli, če je manjkal. Moje misli o prijaznosti so, da bi lahko svet ohranili bolj čist in lep. Prijazno dejanje je, da nekaj narediš za nekoga, na primer če je bolan in ne sme ven, mu greš v lekarno po zdravila.
  • Prijaznost je, če nekomu pomagaš, ga ne žališ, ga vzpodbujaš … Prijaznost izkazujemo tako, da nekoga pozdravimo, pohvalimo, spodbujamo. Prijazno dejanja so, če nekomu nekaj nesemo, mu kaj posodimo.
  • Prijazno je, da pomagaš drugim, da pomagaš, ko je nekdo poškodovan.
  • Prijazno je, da si prijateljski, pomagaš drugim in spoštuješ druge.
  • Prijazno je, da prijatelju pomagaš v stiski, da ga tolažiš, da pomagaš starim ljudem in si dobrosrčen.

Prijazen dan vam želimo učenci OPB 17 in učiteljici Maruša in Nina.