Šolska kuhinja – 🥛 jedilnik 🥣

POPOLDANSKA MALICA

PETEK

mleko*

bio polbel kruh**, čokoladni namaz, voda iz pipe (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, lešniki-oreščki, soja)

gobova juha, njoki bučkina omaka, zelena solata (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

grisini, bio pomaranča** (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

——————————————————————————————————————–

2. 4. 2024 –5. 4. 2024

MALICA

KOSILO

POPOLDANSKA MALICA

PRAZNIK – VELIKONOČNI PONEDELJEK

TOREK

slanik, domači manj sladek sadni jogurt*, jabolko* (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

zelenjavna juha, puranji zrezek v naravni omaki, vodni vlivanci, zelena solata s fižolom (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

bio polnozrnata štručka**, ananas (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

SREDA

bio polbel kruh**, kuhan pršut, bio paradižnik**, manj sladek bio čaj**(vsebuje alergene: pšenica-gluten)

goveji trakci v omaki, gluhi štruklji, bio zelena solata** (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

bio koruzni kruh**, sir (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

ČETRTEK

mlečni riž z bio mlekom**, posip, bio  banana** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

krompirjev golaž, domači skutni zavitek (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

črna žemlja, hruška* (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

PETEK

bio ovseni kruh**, sirni namaz, ribano korenje, manj sladek bio čaj** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

brokoli juha, paniran sir, pečen krompir, kumarična solata (vsebuje alergene: pšenica-gluten, jajca, mleko)

½ orehovega  polža, mleko (vsebuje alergene: pšenica-gluten, orehi-oreščki, mleko, jajca)

Naša šola sodeluje v projektu Šolska shema Evropske unije (sadje, zelenjava, mleko in mlečni izdelki).

Pri kosilu je učencem na voljo kruh.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Vodja šolske prehrane: Tina Pucihar Balant