Lončki, ki postanejo vaze, CD-plošče, ki postanejo družabne igre, papirnati odrezki, ki postanejo nove umetnine in še in še. Veliko je načinov, kako odpadkom dati novo življenje. Vse to smo celo leto počeli v okviru Ekošole.

Ustvarjali smo okrasne predmete iz različnih odpadnih materialov, izdelovali družabne igre, obeležili Evropski teden zmanjševanja odpadkov, skupaj pa smo pripomogli k uspehu različnih zbiralnih akcij na naši šoli. Obiskali smo tudi trgovino Depo-staro za noro, kjer so nam predstavili svoje poslanstvo in nas spodbudili k premišljenemu ravnanju s stvarmi, ki jih že imamo, tistimi, ki jih ne potrebujemo več in tistimi, ki jih bomo še kupili.

Na vse dejavnosti pa spomni kotiček Ekošole, ki nas pozdravi ob vhodu šole na Tržaški 2.