Skoči na glavno vsebino

V sredo, 7. junija 2017, je v Žalcu potekalo osnovnošolsko državno prvenstvo v atletiki za posameznike.

Za naslove šolskih prvakov se je potegovalo več kot 600 učencev in učenk, ki so se na finalno tekmovanje uvrstili na podlagi doseženega rezultata s področnih tekmovanj, izpeljanih v mesecu maju. Iz naše šole so se na finalno tekmovanje uvrstili Rok Svarča v teku na 300 m, Eva Božič v teku na 60 m, Neža Alič v skoku v daljino in ženska štafeta 4×100 m v postavi Eve Božič, Neje Šubelj, Kaje Košir in Petre Pišek. Rok Skvarča je dosegel izjemen uspeh, saj je z osebnim dosežkom 36.66 v teku na 300 m postal državni prvak. Eva Božič je s časom 8.06 v teku na 60 m izboljšala svoj osebni rekord in postala državna podprvakinja. Učenke so se v štafeti 4×100 m uvrstile na 8. mesto in le za 10 stotink  zaostale za četrtim mestom. Neža Alič je v skoku v daljino dosegla izjemen uspeh že z uvrstitvijo v finalno tekmovanje, dosegla je 17. mesto. Vsem tekmovalkam in tekmovalcu iskreno čestitamo! Pod “več” si oglejte galerijo slik.

(Skupno 881 obiskov, današnjih obiskov 1)