V soboto, 6. 4. 2019 bomo na šoli organizirali različne delavnice za nadarjene.

Z delavnicami bomo začeli ob 8.30 (prihod v šolo ob 8.20) in zaključili, predvidoma, ob 12.10.

1. MATEMATIČNA DELAVNICA – izvajalka Tina Mohorič, učiteljica matematike
  • Učenci bodo iz tetrapaka in slamic izdelovali ladjice, ki jih bo poganjal topel zrak.
  •  Delavnica je bolj primerna za učence 5. in 6. razredov.

1. TEHNIČNA DELAVNICA – izvajalec Primož Susman, učitelj fizike in tehnike
  •  Učenci bodo izdelali lesenega robota, pri tem bodo utrdili svoje veščine rezanje in vrtanja; izdelek bodo lahko odnesli domov.

1. PRIPRAVIMO STAROGRŠKO IN STARORIMSKO POJEDINO – izvajalka Ana Bregar, učiteljica zgodovine
  • Učenci bodo na delavnici raziskovali grško in rimsko prehrano, običaje, igre, in stavbe, izdelovali bodo maketo rimske hiše in pekli grške palačinke.

1. BIOLOŠKA DELAVNICA – izvajalki Tjaša Žnidaršič, biologije in gospodinjstva in Špela Krvina, prof. kemije in biologije
  • Na delavnici bodo učenci spoznali:
    • Kako se spreminjajo snovi v kemijski reakciji?
    • Katere kače imamo v Sloveniji?
    • Kako prepoznamo strupeno kačo?
    • Kako je potrebno rokovati s kačami?

1. MINI TEČAJ FRANCOŠČINE IN NEMŠČINE – izvajalki Tina Teraž in Eva Bogomolec
  •  Učenci se bodo naučili predstaviti v francoščini in nemščini, si zastavljati vprašanja in na koncu prevzeli francosko oziroma nemško identiteto.