Na OŠ Ivana Cankarja Vrhnika bomo 19. aprila gostili 36. Petkovškovo kolonijo. Na njej bodo osnovnošolci z različnih koncev Slovenije in vrhniški umetniki velike betonske plošče grafično poslikali z motivi Ivana Cankarja. Prireditev, ki se imenuje po slikarju Jožefu Petkovšku, rojenem v Verdu pri Vrhniki, letos namreč poteka v sklopu praznovanja 100-letnice smrti Ivana Cankarja. Obletnico bo obeležila z razstavo nastalih izdelkov – ti bodo, sestavljeni v velike kubuse, najprej na ogled v parku ob Tržaški cesti, nato pa bodo spremenili zunanjost šole, ki nosi ime velikega pisatelja.

Vabljeni na zaključek 36. Petkovškove kolonije s kulturnim programom in otvoritvijo razstave v četrtek, 19. 4.,  ob 17.00 v park pred OŠ Ivana Cankarja Vrhnika.