V okviru pobude in razstave Moj košček za mir so učenci naše šole v začetku oktobra v Cankarjevem domu na Vrhniki pripravili lep kulturni program z namenom prispevati h krepitvi solidarnosti, strpnosti, razumevanja in odprtosti do soljudi, s katerimi si delimo svet.
Predstavili so se s plesom, sliko, pesmijo, reciracijo v različnih jezikih, skečem in pravim odnosom do sveta in soljudi.
S podporo omenjene pobude Evropskega parlamenta in naše šole bo 10 sodelujočih otrok nagrajenih s tridnevnim izletom v Bruselj, kjer si bodo ogledali znamenitosti mesta ter Evropski parlament. Na poti se jim bodo pridružili tudi učenci iz nekaterih drugih slovenskih osnovnih šol, ki so pobudo predstavili v svojem kraju, zato bo pot verjetno zanimiva in v znamenju krepitve medvrstniških odnosov.

Irena Brenčič, spremljevalka