V četrtek, 26. 9., smo na naši obeležili svetovni dan jezikov. Same priprave so stekle že mesec prej, vse skupaj pa je doseglo vrhunec ravno na svetovni dan jezikov. Že dan pred tem smo si v jedilnici šole lahko ogledali plakate s citati o jeziku.

Pred šolsko malico smo lahko prisluhnili radijski oddaji o jezikih na splošno, materinščini in slovenščini. Slišali smo kup zanimivih dejstev , ki so jih učenci vključili v nagradni kviz; malica pa nam je toliko bolj šla v slast tudi zaradi voščila DOBER TEK v različnih jezikih.

Po pouku smo lahko v avli šole obiskali stojnice z informacijami o dnevu jezikov in se pomerili v znanju o poznavanju jezikov tako, da smo vrteli kolo sreče. Z znanjem in malo sreče smo prišli do lepih nagrad.

Z aktivnostmi smo želeli spomniti na sprejemanje in spoštovanje maternega jezika, in to ne samo na ta dan!

Besedilo: Brina Bobnar

Fotografije: Mitja Justin, Izabela Jelovšek