V sklopu izbirnega predmeta Daljnogledi in planeti smo v četrtek, 13. marca 2014, izvedli večerno astronomsko opazovanje v šoli. Postavili smo tri teleskope na terasi v prvem nadstropju, šolskega in dva, ki sta jih prinesla učenca od doma. Imeli smo izredno dobre pogoje za opazovanje, saj je bilo nebo brez oblačka, Luna v skoraj polnem stadiju in planet Jupiter je skozi teleskop izgledal kot mavrična pikica. Učenci so se naučili rokovati s teleskopom, ga naravnati na željen del neba in v okularju najti nebesni objekt. S prostimi očmi smo poiskali ozvezdje Orion in značilen za ta čas – zimski šestkotnik. Učenci so bili navdušeni, zato bomo poskušali opazovanje ponoviti še enkrat v tem šolskem letu.