SIO2020ArnesMIZŠEU-ESS

Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju
Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine. Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

osic

Predavanje DRUŽINSKA E-PRAVILA za starše

SPOŠTOVANI STARŠI UČENCEV, KI OBISKUJEJO 6., 7. IN 8. RAZRED

V PONEDELJEK, 9. DECEMBRA, VAS OB 18:00 VABIMO V VEČNAMENSKI PROSTOR ŠOLE NA PREDAVANJE:

»DRUŽINSKA E-PRAVILA« Interaktivno predavanje in priporočila za starše glede varne in uravnotežene uporabe računalnikov, pametnih telefonov, tablic pri mladostnikih, Špela Reš (Logout)

»Mladostniki vedno pogosteje prehajajo med različnimi zasloni: televizorjem, igralnimi napravami, pametnimi telefoni, tabličnimi, prenosnimi in namiznimi računalniki.«

Pri vsem tem se ob raznolikih vsebinah in interakcijah staršem porajajo različna vprašanja. Kot na primer:

Kdaj svojemu otroku kupiti svoj računalnik ali tablico?  Kako je z omejevanjem uporabe, postavljanjem pravil in dogovori?  Katere vsebine najbolj pritegnejo mladostnike in zakaj? Katere so primerne in katere neprimerne vsebine?  Kakšne so nevarnosti na spletu? So morda kakšni škodljivi učinki uporabe? Kaj pa prednosti?

Staršem predstavimo varno uporabo digitalnih naprav in spleta. Predstavimo primere prekomerne uporabe in zasvojenosti s spletom iz prakse, primere družinskih »edogovorov« ter priporočila za zdravo sobivanje v svetu digitalnih dražljajev.

Predavanje DRUŽINSKA E-PRAVILA za starše

SPOŠTOVANI STARŠI UČENCEV, KI OBISKUJEJO 6., 7. IN 8. RAZRED

Obisk kmetije Petrovčič, Sinja Gorica

V ponedeljek, 25.11.2019, smo z učenci izbirnih predmetov KIK, KID in KG obiskali kmetijo Petrovčič v Sinji Gorici, ki spada med družinske kmetije. Živali, kot so na primer krave in kokoši, imajo na ekološki kmetiji dovolj prostora in uživajo krmo, ki ustreza njihovim potrebam.

več…

Nastop otroških pevskih zborov na Lošci 1

V torek so se v nabito polnem večnamenskem prostoru šole na Lošci 1 predstavili naši najmlajši pevci, otroška pevska zborčka Miškolini in Kuštravci. Nastop zborčkov so popestrili otroci z deklamacijami.

Tehniški dan v 5. A

Zadnje dni novembra smo si v 5. A razredu polepšali s tehniškim dnem in izdelali voščilnice. Čeprav so bile nekatere naloge zelo zahtevne, smo se jih lotili z veliko zbranosti in se na koncu razveselili prelepih izdelkov.

Pomembne informacije za 1. teden v decembru

Izredne govorilne ure

Tinkara Kristan, razredničarka 5. D, bo izjemoma imela popoldanske govorilne ure teden dni prej, 2. 12. 2019 ob 17.00.

Zaradi odsotnosti odpadejo naslednje interesne dejavnosti

• 1. razred – Naravne oblike gibanja (Sašo Jarc) – ponedeljek
  • Priprave na Cankarjevo tekmovanje (Ana Marija Skelo) – torek, predura
  • Fotografski krožek (Ana Marija Skelo) – sreda
  • Čebelarski krožek (Joži Gruden Ciber) – četrtek

Hvala za razumevanje.

Izdelovanje okraskov za okrasitev šole

V četrtek, 21.11. smo imeli z vsemi učenci šestih razredov tehniški dan, na katerem smo ustvarjali različne okraske iz papirja za novoletno okrasitev naše šole. Izdelali smo venčke, ki smo jih obesili na vsa vrata naših učilnic in kabinetov ter božične zvezde iz papirja, ki krasijo naše hodnike šole. Prav tako smo izdelovali papirnate verige ter različne snežinke iz papirja, ki pričarajo pravo zimsko vzdušje.

Stran 1 od 21412345...102030...Zadnja »