Šolsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje 2019/20

V torek, 12. 11. 2019, bo na naši šoli potekalo šolsko  tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje.

Letošnje tekmovanje poteka pod naslovom JAZ, TI, MI VSI, Le pogumno, le za mano … (Anja Štefan).

Državna komisija za tekmovanje v znanju slovenščine vsako leto skrbno izbere književna besedila, ki so podlaga za preverjanje bralne zmožnosti in zmožnosti pisanja besedil, povezanih z izbranimi teksti ter priporočeno dodatno literaturo.

Letošnje knjige so:  Jana Bauer, Groznovilca v Hudi hosti (4. in 5. razred); Slavko Pregl, Odprava Zelenega zmaja (6. in 7. razred); Igor Karlovšek, Preživetje (8. in 9. razred) in Geniji z nasmehom – več avtorjev (za državno tekmovanje).

Več o sami izvedbi tekmovanja v prihodnjih dneh.

PS: Za spodbudo pri branju in pripravah na Cankarjevo tekmovanje pa reklama za knjigo Preživetje, ki jo je mojstrsko pripravil Robert Pepelnjak iz 8. b.

Judita  Oblak