Spoštovani starši, dragi učenci

V sredo, 3. 6. 2020, je predviden povratek učencev 6.-8. razreda  rednega programa in podružnične šole NIS.

Poudariti je potrebno, da se v šolo vračajo le zdravi učenci. V skladu s priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje mora šola obvezno pridobiti podpisano Izjavo staršev pred vstopom otroka v šolo, s katero starši potrdijo, da je otrok zdrav. Izjavo naj učenci prinesejo v šolo 3. junija. V kolikor doma nimate možnosti tiskanja, podajte kratko izjavo o otrokovem zdravju na navadnem listu. Otrok bo v šoli dobil natisnjen originalen obrazec, ki ga bo prinesel podpisanega naslednji dan.

Za učence, ki se vzgojno izobraževalnega procesa v šolskih prostorih ne bodo udeležili iz zdravstvenih razlogov, njih samih ali njihovih ožjih družinskih članov oz. oseb, s katerimi bivajo v istem gospodinjstvu, bodo starši morali prav tako podati izjavo o obstoju teh okoliščin, saj je z junijem preklicana epidemija in s tem možnost pouka na daljavo.

Izvajanje pouka in ostalih dejavnosti bomo prilagodili priporočilom Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Ta se osredotočajo na skrb za higieno in zmanjševanje stikov med učenci različnih oddelkov. V skladu s temi priporočili bomo spremenili življenje na šoli:

• učenci naj v šolo, če je le mogoče, hodijo peš, na kolesih ali pa jih pripeljejo starši
  • ob prihodu v šolo (največ 10 minut pred začetkom pouka) morajo iti takoj v svojo učilnico, zadrževanje na hodnikih in v jedilnici ni dovoljeno; garderobo nosijo s seboj
  • pouk bomo izvajali po matičnih učilnicah in po normalnem urniku oddelka
  • učenci bodo uporabljali le sanitarije, ki so najbližje njihovi matični učilnici
  • v matični učilnici jim bo določen sedežni red, s katerim bodo seznanjeni v sredo ob prihodu v šolo
  • učenci se morajo med odmori zadrževati v učilnicah; z njimi je učitelj
  • učenci, ki gredo na kosilo, bodo razporejeni v skupine; za skupine bo določena časovnica, kdaj smejo biti v jedilnici; prednost bodo imeli vozači
  • vozači morajo na avtobusu nositi maske
  • s seboj naj imajo bidone za vodo in podlago za sedenje, ker bomo čim več pouka poskusili izvesti izven šole
  • izbirni predmeti se bodo začeli izvajati v sredo, 3. junija, po 5. šolski uri.

mag. Polonca Šurca Gerdina