Hitro in zanesljivo računanje: Preverite, kako spretni in hitri ste pri računanju na pamet, torej brez pomoči računala.

E-um (matematika OŠ, SŠ): E-učna gradiva, zbrana na preverjenem spletnem mestu, služijo kot pomoč tako učencem in dijakom kot njihovim učiteljem pri učenju in poučevanju.

e-Gradiva: Zbirnik e-Gradiv (do maja 2010), ki so namenjena vrtcem, osnovnim šolam in srednjim šolam. Gradiva so večinoma prosto dostopna na spletu. Za nekatera je potrebna registracija.

Učiteljska.net: Učiteljska.net je brezplačna zbirka gradiv in povezav, namenjena učencem in osnovnošolskim učiteljem.

Dijaški.net

Spoznavamo naravo 6: Učbenik Spoznavamo naravo 6 za pouk naravoslovja [prosto dostopen na spletu]

Geometrijska telesa (matematika; OŠ Trbovlje): Opisi in modeli geometrijskih teles, formule za izračun površine (P) in prostornine (V) teles, naloge v treh zahtevnostnih stopnjah …

Prostorska predstavljivost: Test prostorske predstavljivosti na mrežah geometrijskih teles (poliedrov)

Izbirni predmeti iz računalništva: urejanje besedil [UBE], multimedija [MME], računalniška omrežja [ROM]

MAT9 urejanje podatkov: uporaba excela za statistične obdelave

BOBERČEK: Bober je mednarodno tekmovanje iz računalniškega razmišljanja, namenjeno osnovnošolcem od tretjega razreda naprej in srednješolcem.

Matematika malo drugače

zbirke nalog NPZ

logoSafe

vam nudi informacije in nasvete, kako varno in odgovorno uporabljati internet in ostale nove tehnologije. Na naši spletni strani lahko najdete odgovore na vaša vprašanja, si ogledate videe, preverite novice in aktualne dogodke, si natisnete ali naročite gradiva, odigrate izobraževalne igre, rešite kvize in teste, se naročite na e-novičke. Vse to in še več za vse otroke, najstnike, starše in učitelje, ki želijo varno in brezskrbno deskati po spletu.

Oblak365 in Office365