Šolska kuhinja – 🥛 jedilnik 🥣🥐

MALICA

KOSILO

POPOLDANSKA MALICA

bavarska presta, kakav* (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

goveji golaž, polenta, zelena solata  (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

ajdov z orehi, ananas (vsebuje alergene: pšenica-gluten, orehi-oreščki)

TOREK

navihanček z vanilijevo kremo, manj sladek čaj jabolko* (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

piščančji zrezek v omaki, pire krompir, rdeča pesa (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

koruzni kruh, sirni namaz, korenje  (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

SREDA

bio pisan rezan**, kisla smetana, marmelada, manj sladek čaj (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

špargljeva juha, bolonjska omaka, testenine polžki, bio zelena solata** z bio paradižnikom** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

bio graham žemlja**, kivi (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

ČETRTEK

polnozrnati kruh, salama, rdeča paprika, manj sladek sok (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

ričet s suhim mesom, čokoladni puding s smetano (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

črn rezan, skuta s sadjem (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

PETEK

bio polbel kruh**, domač manj sladek jogurt s kroglicami* (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

polnozrnati rženi njoki, bučna omaka, riban sir, zeljna solata (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

krekerji, sadje (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

Naša šola sodeluje v projektu Šolska shema Evropske unije (sadje, zelenjava, mleko in mlečni izdelki).

Pri kosilu je učencem na voljo kruh.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Vodja šolske prehrane: Tina Pucihar Balant