18. maja 2017 se je šest učencev (7. A in 7. C), ki obiskujejo izbirni predmet Francoščina 1, udeležilo Frankofonskega festivala v Kranju.

Festival je organizirala Osnovna šola Orehek Kranj, v sodelovanju s Slovenskim društvom učiteljev francoščine in z Mestno občino Kranj.
Ljubezen in prijateljstvo sta predstavljala rdečo nit dogodka, na katerem so sodelovali učenci in dijaki slovenskih osnovnih šol in gimnazij, predstavili pa so se tudi osnovnošolci iz Zagreba.

Organizatorji so nas popeljali na voden ogled po Kranju, nam pripravili palačinke in znamenite macarone ter nas obdarili s simboličnimi nagradami. S svojim obiskom nas je počastila tudi veleposlanica, ga. Marion Paradas.

Naša skupina je nastopila z odlično, moderno, priredbo pesmi Le Déjeuner du Matin, ki jo je napisal Jacques Prévert. Učenci so pokazali svoje znanje francoščine in se zabavali ob spoznavanju francoske oziroma frankofonske kulture. Iskrene čestitke za pogum!

Mentorica Dijana