OKROŽNICA

V petek, 05.05.2017 bomo organizirali športni dan – 61. pohod Pot ob žici.

Pohod po Poti ob žici je bil prvič organiziran leta 1957. Pot poteka po skoraj 35 km dolgi poti okoli Ljubljane, kjer je med drugo svetovno vojno stala žičnata ograja italijanskih in kasneje nemških okupatorjev in je dobila ime Pot ob žici.

Lahko ji rečemo tudi Pot spominov in tovarištva na čase, ko je Ljubljano obdajala bodeča žica. Vsako leto privabi več kot trideset tisoč udeležencev. Pohod za vse starostne skupine – od vrtcev do odraslih – je speljan po nezahtevni 32,5 km dolgi progi, na kateri je organiziranih 8 kontrolnih točk (KT). Začetek poti je prepuščen individualni odločitvi, prav tako tudi prehojena pot. Vsaka kontrolna točka je namenjena zbiranju žigov, za celotno prehojeno pot pa udeleženci prejmejo posebna priznanja.

Šestošolci in devetošolci boste prehodili 3 KT, od KT 7 – Rudnik (Križišče Dolenjske ceste in Peruzzijeve ulice, Dnevni bar Peyton, Peruzzijeva 35), do KT 2Šiška (Kačji pastir pri Koseškem bajerju, Marjekova pot 23). To je cca 12 km.

Sedmošolci in osmošolci boste prehodili tudi 3 KT, od KT 5 – Polje (Trgovina Mercator, Zaloška 168), do KT – 8 Livada ( Gostilna Livada, Hladnikova 15). To je cca 10 km z lahkim vzponom čez Golovec.

1. in 9. RAZRED
  • ZBOR: 7.30 pred šolo
  • MALICA: pred šolo
  • ODHOD: 7.40
  • PRIHOD: do 13.00
  1. in 8. RAZRED
  • ZBOR: 7.45 pred šolo
  • MALICA: pred šolo
  • ODHOD: 8.00
  • PRIHOD: do 13.15

POHOD po Vrhniki za učence, ki so dogovorjeni z  učitelji ŠPORTA.

Vodja: Nevenka Volf

• ZBOR: 8.20 pred vhodom v stari del šole
  • MALICA: pred vhodom v stari del šole
  • ODHOD: 8.30