Izbirni premeti za šolsko leto 2022/2023

Odpadli izbirni predmeti ali interesne dejavnosti zaradi odsotnosti mentorja

• ID-Vesela šola – 7. do 9. razred
  • ID-Atletika – 3. razred
  • ID-Atletika – 4. in 5. razred
  • nIP-Nemščina 1 – predura – 4. razred
  • IP-Nemščina 2 – predura – 8. razred
  • nIP Nemščina 3 – 6. ura – 6. razred
  • IP-Nemščina 3 – 6. ura – 9. razred

• ID-Gibam telo in možgane – NIS
  • nIP-Nemščina 2 – predura – 5. razred

• ID-Atletika – 3. razred
  • ID-Atletika – 4. in 5. razred
  • nIP-Nemščina 1 – predura – 4. razred

Ekošola: ne zavrzi oblek, ohrani planet

V okviru projekta Ekošole: Ne zavrzi oblek, ohrani planet!, z učenci razmišljamo o odgovornem ravnanju z rabljenimi oblačili. Zastavljamo si vprašanja kaj storiti z oblačili, ki jih ne potrebujemo več, še vedno pa so lepa in uporabna; kako poteka predelava oblačil in zakaj ne smejo končati na odlagališču odpadkov; kaj za ohranitev našega planeta lahko stori vsak izmed nas?

V ustvarjalnih delavnicah, ki jih izvajamo v času podaljšanega bivanja (OPB9), odsluženim oblačilom dajemo novo podobo in novo življenje. Nadalje smo z učenci razmišljali, da bi si izmenjali oblačila, ki so jim premajhna ali pa jih preprosto ne nosijo več, so pa še uporabna in lepo ohranjena.

Vabimo vas torej, da doma skupaj z učenci prevetrite omare in se udeležite petkove Izmenjave t.i. Podarim dobim, ki jo v naši lokalni skupnosti organizira skupina mamic Sončnice. Izmenjava bo potekala ta petek, 25. 3. od 16.30 do 18.30, na vrhniški tržnici na Sodnijskem trgu.

Izmenjava poteka na način, da obiskovalec prinese tisto, česar ne potrebuje več, prinešeno s pomočjo organizatork razvrsti na stojnice, nato pa si v miru vzame čas, da pregleda zbrane stvari in odnese, kar potrebuje in želi. Preprosto: podariš in hkrati dobiš!

Na samem dogodku sodelujejo tudi naše učiteljice.

Lepo vabljeni!