Od 5. do 16. 12. bo v šolski knjižnici na Tržaški cesti 2 potekala decembrska izmenjava knjig.

Osnovni cilj akcije je vzbuditi večje zanimanje za branje in knjigo med mladimi. Poleg tega nas vodi tudi želja po izboljšanju medsebojnega sporazumevanja in povezovanja med posamezniki.

Učenci, pobrskajte doma po knjižnih policah in poiščite 1 lepo ohranjeno knjigo, ki je ne potrebujete več. Na prazen list papirja napišite lepo misel ali citat, ki bi ga posvetili bodočemu bralcu knjige in mu s tem polepšali praznični december. Svojo misel lahko tudi narišete. List vstavite v knjigo in jo še v tem tednu (5.–9. 12.) prinesite v šolsko knjižnico na Tržaško. Naslednji teden si boste lahko med prinesenimi knjigami izbrali tisto, ki jo boste v zameno za prineseno knjigo vzeli domov.

Sodelovanje je prostovoljno.

Vljudno vabljeni!