V nedeljo, 16. 10., obeležujemo svetovni dan hrane.

V ponedeljek sva se z drugošolci pogovarjali o zdravi prehrani in kaj je za njih zdrava prehrana in zdrav način življenja. Obiskali sva jih po kosilu in na svežem zraku je potekal prav simpatičen pogovor. Otroci so lepo sodelovali in veliko že vedeli.

Nekaj njihovih odgovorov sva zabeležili spodaj.

1. vprašanje: Kaj je za vas zdrava hrana?

– Solata, korenje, paradižnik, jabolko, zelje, sadje, kumara, zelenjavna juha, zelenjava, banana, brokoli.

2. vprašanje: Kje uživate zdravo hrano?

– Na vrtu, zunaj, pri kosilu, pri babici, pri sestrični, v juhi.

3. vprašanje: Ali se vam zdi prehrana v šoli zdrava?

– Ja.

4. vprašanje: Ali morate poleg zdrave prehrane narediti še kaj za zdravje?

– Se gibati, plezati, plavati, da se ukvarjamo s športom, da smo na hiphopu, da smo v zračnih tkaninah, da telovadimo, da gremo na nogomet, na gimnastiko in na košarko, da smo veliko na svežem zraku, da tečemo, da gremo v naravo.

5. vprašanje: Kaj najraje jeste za kosilo?

– Špagete s tunino omako, lazanjo, torteline, njoke, juho, pico, fižolovko,         sladoled, špagete, pečene bučke, pečen krompir, mesek, žar, torto, vaflje, palačinke.

6.vprašanje: Kaj najraje jeste od šolskih kosil?

– Špagete s tunino omako, polenta z golažem, prežganka, njoki, rezanci, puding s smetano, zelenjavna juha

7. vprašanje: Kaj imate najraje od sadja in zelenjave?

– Paradižnik, korenje, jagode, limona, banana, jabolko, lubenica, češnje, pomaranča, solata, maline, grozdje, breskve, robide.

8. vprašanje: Kaj pa kuhate doma?

-Špagete, jajca, kakav, juho, palačinke, torto, puding, čokolino, polento, pito, pico, piškote, kolače.

9. vprašanje: Koliko obrokov mislite, da morate zaužiti na dan?

– 3, 5, 7, 2, 4, 8 …

Veseli sva bili klepeta z drugošolčki, saj so se z nama pogovarjali umirjeno in vljudno.

Ula Jelovšek in Sara Koprivec